Kronika 2012
21 czewca - Festyn Szkolny
21 czerwca 2013 r odbył się wielki finał podsumowujący realizację grantu  Festiwal międzynarodowy - przegląd kultur różnych narodów . Wraz z Radą Osiedla, Spółdzielnią Mieszkaniową Budowlani zorganizowaliśmy festyn "Bezpieczne wakacje - Festiwal kultur". Festyn był skierowany do uczniów naszej szkoły, mieszkańców Wyżyn. Z zaproszenia skorzystali również uczniowie Pomorskiego Liceum i Technikum Gastronomicznego, uczniowie ZS nr 19, gimnazjum 16 i 15, oraz dzieci z placówki opiekuńczej. Podczas festynu odbył się pierwszy turniej siatkówki o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla. Goście mogli zapoznać się z pracami, prezentacjami realizowanymi w ramach grantu. Młodzież przygotowała kawiarenkę w której częstowano ciastami, których przepisy pochodziły z kuchni różnych narodów. Na scenie demonstrowano tańce współczesne, szkockie, irlandzkie, latyno- amerykańskie, hip- hop. Śpiewano i grano muzykę różnych narodów, wywodzącą się z różnych kultur. Gościem festynu była drużyna futbolu amerykańskiego, członkowie drużyny zademonstrowali fragmenty gry i przybliżyli filozofię tego sportu. Podczas festynu odbyły się również warsztaty malarskie, konkursy plastyczne i sportowe dla dzieci. Nie zapomniano również o Dniu ojca, maluchy pod opieką starszych kolegów mogły przygotować laurki lub kwiatki. Zdjęcia można obejrzeć w szkolnej galerii lub bezpośrednio 
tutaj
 
20-22 czerwca - Wyprawa Geograficzna Wolin 2013
W dniach 20-22 czerwca uczniowie klasy IC, a także część uczniów z klasy IB i IIC wzięło udział w IX Wyprawie Geograficznej Wolin 2013. Miejscem pobytu uczniów był kemping w miejscowości Dziwnówek. Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość poznania walorów krajoznawczo-turystycznych północno-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, tj. ruin kościoła w Trzęsaczu, najwyższego klifu w Polsce o nazwie Gosań, zagrody pokazowej żubrów, jeziora Turkusowego w Wapnicy, Międzyzdrojów czy też skansenu Wikingów w miejscowości Wolin. Zdjęcia w Galeriii -proszę zajrzeć tutaj.
 
19 czerwca - klasa IIB w Mueum Wodociągów
19 czerwca uczniowie klasy IIB wzięli udział w zajęciach krajoznawczo-turystycznych, którym głównym tematem była Woda. Uczniowie zwiedzili Muzeum Wodociągów w Lesie Gdańskim oraz Wieżę Ciśnień na Wzgórzu Dąbrowskiego. Dzięki temu uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak wyglądała architektura przemysłowa przełomu XIX i XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń wodociągowych, a także mogli poznać systemy wodociągowo-kanalizacyjne, które funkcjonują w innych rejonach świata. Prawdziwą atrakcją okazała się panorama Bydgoszczy, którą uczniowie mieli okazję podziwiać z tarasu widokowego na Wieży Ciśnień. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galeri
 
12 - 14 czerwca - IV Obóz Naukowy we Wdzydzach Kiszewskich
W dniach 12-14 czerwca 2013 roku klasa IIA wzięła udział w IV Obozie Naukowym we Wdzydzach Kiszewskich. Podczas tych trzech dni uczniowie wzięli udział w zajęcia terenowych z Geografii (Grupa HL) oraz Biologii i Chemii, a także pracowali nad Projektem Grupy 4-tej (Biologia, Chemia i Fizyka). Obóz naukowy był świetnym połączeniem nauki z przyjemnością, ponieważ oprócz zajęć terenowych uczniowie mieli okazję uprawiać turystykę pieszą (10km), rowerową (20km) czy też kajakową (1h). Poza tym było ognisko, mecz piłki nożnej i oczywiście tradycyjnie nocne podchody w okolicznym lesie. Zdjęcia z obozu dostępne są w galerii lub bezpośrednio pod tym linkiem. 
 
10 czerwca - Wycieczka do Wloch

 

 

Dnia 10 czerwca 2013 odbyła się wycieczka uczniów naszej szkoły do Włoch. Zwiedziliśmy: Florencję, Rzym, Wenecję.  Byliśmy również na audiencji u papieża Franciszka. W ciągu siedmiu dni jakie tam spędziliśmy zobaczyliśmy mnóstwo zabytków, z których słyną Włochy. Widzieliśmy miedzy innymi: Katedrę Santa Maria del Fiore, Drzwi Raju we Florencji; Koloseum w Rzymie; Muzeum Watykańskie, Kaplicę Sykstyńską;  Most Westchnień, Canal Grande w Wenecji. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o tym kraju np. że w Wenecji nie ma samochodów, a ludzie poruszają się łodziami . Jest motorówka straży pożarnej, pogotowia i policji. 

W programie wycieczki oprócz zwiedzania uczniowie naszej szkoły bawili się również w wesołym miasteczku: Mirabilandii. Największym powodzeniem cieszyły się kolejki górskie: Katun i Niagara.

Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć w naszej galerii lub bezpośrednio pod tym linkiem


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 13

Patron szkoły

   

     Tadeusz Nowakowski 

IB

Ważne

 

 

 

   

 

 
 
 
 
 

 

 

Logowanie



Programy

 
 
,
 
 

 
Pracownie komputerowe w naszej szkole są 
finansowane w ramach EFS
 
 
 

 

 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Statistics

Odsłon : 1249365

Sponsor

 
Pirografia Wiwaldi