Kronika szkoły
23 wrzesnia - Integracja klasy IA

Klasa IA brała udział  swiatłoczułej  integracji w przestrzeni Kamienicy 12, zdjęcia zrobione w WahrStad Fotografia.

Fotorelacja ...kliknij tutaj.

15 - 17 czerwca - Wycieczka do Niemec
W dniach 15.06.2011-17.06.2011 uczniowie naszego gimnazjum pojechali na wycieczkę do Niemiec. Młodzież dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy o stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Oprócz Berlina zwiedziliśmy  również Poczdam - Miasto znane jest ze swoich bardzo cennych zespołów zabytkowych, głównie z zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci, wybudowanego w XVIII wieku przez Fryderyka II Wielkiego. Obiekt ten od 1990 r. znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Uczniowie mieli także możliwość zapoznania się ze światem filmu w FILMPARK.

15 czerwca - Sukces dziewcząt w Bydgoskiej Olimpiadzie Młodzieży
Reprezentacja Gimnazjum nr 17 dziewcząt w piłce ręcznej zajęła II miejsce w Bydgoskiej Olimpiadzie Młodzieży. Chcemy nadmienić, że I miejsce zajęło Gimnazjum nr 3 z klasami sportowymi o profilu piłki ręcznej, której zawodniczki są zrzeszone w klubie sportowym ,,Sokół''. Tym bardziej cieszy nas II miejsce, które faktycznie jest pierwszym miejscem wsród ,,szkół niesportowych''. Na zdjęciu reprezentacja piłki ręcznej naszego gimnazjum: Joanna Skóra (1b), Agnieszka Roszak  (1b), Hanna Piszczek (1b), Magdalena Marer (1c), Agata Klimbej (2b), Zuzanna Wójcik (3a), Magdalena Piesik (3a), Anna Wojciechowska (3a), Martyna Tomczak (3a), Marta Tonder (3c). Instruktor piłki ręczej: mgr Aleksandra Achler - Wesołowska

10 czerwca - Rajd Pieszy Koronowo Bydgoszcz
Dnia 10 czerwca zorganizowany został rajd pieszy z Koronowa do Bydgoszczy, w którym udział wzięli uczniowie IX LO w Bydgoszczy z klasy o profilu krajoznawczo-turystycznym oraz uczniowie International School of Bydgoszcz. Nowo wytyczony szlak prowadził wzdłuż Brdy. Na uczestników rajdu na trasie czekało wiele atrakcji, przede wszystkich w okolicach odkrywki iłów koło Koronowa, a zwłaszcza nagroda za znalezienie największego okazu w postaci oceny bardzo dobrej w nowym roku szkolnym. Zatem Pawle K. masz dowód w Kronice Szkoły na piśmie. Były również pogubione buty w błocie, okrzyki kto (tutaj niecenzuralne słowo) tę drogę wymyślił. Grupa okazała się również nietowarzyska, nie chciała się zaprzyjaźnić z wyraźnie zainteresowanym młodym byczkiem.  Jednak z koleżanek przekonała się, ze krótkie spodzienki nie zakłada się do hotelu na posiłek, ale również na rajd w krainie ostów i pokrzyw.

30 maja - 2 czerwca - Obóz Naukowy

Klasa IB IXLO (profil krajoznawczo - turystyczny) wraz z uczniami International School of Bydgoszcz uczestniczyła w Obozie Naukowym na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Zajęcia terenowe z geografii i historii prowadzone były na malowniczych terenach Kaszub (Szymbark, Wieżyca), piaszczystych plażach (Półwysep Helski), wysokich klifach (Jastrzębia Góra, Rozewie), wędrujących wydmach (Słowiński Park Narodowy) i poprzecinanych kanałami Żuławach Wiślanych (ujście Wisły do Bałtyku).

Proponujemy również obejrzeć zdjęcia w szkolnej Galerii.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>