Kronika 2013
10 - 12 czerwca VII Obóz Naukowy ''Wolin 2014''
W dniach 10-12 czerwca uczniowie klasy IB wzięli udział w VII Obozie Naukowym pn."Wolin 2014". W ciągu trzech dni nasi uczniowie odwiedzili Trzęsacz (ruiny kościoła na klifie), Międzyzdroje i okolice (zagroda pokazowa żubrów, najwyższy w Polsce klif - Gosań, wyrzutnia rakiet V3), jezioro Turkusowe, Świnoujście (Frot Gerharda, latarnia morska) oraz Wolin (Skansen Wikingów). Zdjęcia w galerii lub proszę zajrzeć tutaj
 
10 czerwca II Kujawsko-Pomorski Kongres Młodzieży

10 czerwca 2014 roku uczniowie z klasy 3b reprezentowali naszą szkołę w II Kujawsko-Pomorskim Kongresie Młodzieży, który odbył się w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy. W ramach Kongresu Paweł Kryczka, Steve Liebich i Jakub Riegel (pod opieką Pana Łukasza Myszki) wzięli udział w debacie oksfordzkiej na temat: ,,Bydgoszcz jest atrakcyjna pod względem kultury dla młodzieży''.

Oto oficjalna relacja z Kongresu:

Kilkuset młodych ludzi z bydgoskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych spotkało się 10 czerwca br. w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy, by dyskutować na tematy nurtujące współczesną młodzież. Okazją do debaty była druga edycja Kujawsko-Pomorskiego Kongresu Młodzieży, w którym uczestniczyło ponad 300 uczniów.

Organizowany przez Kujawsko-Pomorską Szkołę Wyższą i Akademię Spraw Publicznych kongres młodzieży to jednodniowa konferencja licealistów z naszego miasta, która była poświęcona najbardziej palącym tematom i problemom dotykających młodych ludzi. Młodzież dyskutowała o tym czy czuje się bezpiecznie w Bydgoszczy. W dyskusji wzięli udział przedstawiciele policji i Straży Miejskiej. Innym z tematów była atrakcyjność miasta pod względem edukacyjnym i kulturalnym. Z ramienia władz miasta udział wzięli radny Kazimierz Drozd oraz Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu UM Iwona Waszkiewicz.

Debacie towarzyszyły występy muzyczne oraz przedstawienie przygotowane przez bydgoskich licealistów.

Kongres ma stać się szansą do konsolidacji środowisk uczniowskich oraz do upublicznienia wypracowanych przez nie stanowisk. Uczniowie wezmą udział w specjalnie przygotowanych dla nich wykładach i debatach, omówią i podsumują zaplanowane kwestie.

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Anna Łukaszewska, Rektor Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej Helena Czakowska.

(http://kpsw.edu.pl/kongres,mlodziez)

 

 

 
29 maja - 31 maja - Wycieczka do Samociążka
W dniach 29.05-31.05.2014 klasa 1b i 2a gimnazjum wraz z wychowawcami (pani Lauda Michalska i pani Stelmasiak) i opiekunami pojechała do Samociążka.
W pierwszym dniu poszliśmy do hydroelektrowni, gdzie dowiedzieliśmy jak ona działa, jak wygląda tam praca i jakie miasto zasila. Drugiego dnia popłynęliśmy po uroczym jeziorze Lipkusz, które jest częścią Zalewu Koronowskiego. Podczas gdy jedni oglądali widoki ze statku, inni pedałowali na rowerach wodnych, grali w siatkówkę, tenisa lub po prostu siedzieli na trawie czy w domkach i rozmawiali. Nauczyciele też z chęcią brali udział w rozgrywkach sportowych. Pod koniec dnia mieliśmy ognisko z kiełbaskami i bułeczkami :) i po tym poszliśmy do domków spędzić zieloną noc. Trzeciego dnia, niestety ostatniego, w południe wszyscy pojechali do domów z małej miejscowości, zwanej Samociążkiem, położonej zaledwie 20 km od Bydgoszczy. I to potwierdza teorię, że nie ważne gdzie się jedzie, tylko z kim! Kaja Pulkowska
 
                  
 
1 czerwca - 8 czerwca - Wycieczka do Hiszpanii

W dniach 01.06.2014- 08.06.2014 uczniowie naszej szkoły mieli okazję zwiedzić stolice Katalonii- Barcelonę. Po drodze udalo nam się zobaczyć równiez zabytki francuskiego miasteczka Selestat.

Nasza przygoda zaczęła sie od Port Aventura jednego z największych parków rozrywki w Europie. Nasi uczniowie mogli sprawdzic na własnej skórze legendy krążące o rollercoasterach, które tam sie znajdują m.in.: Dragon Khan - największa kolejka górska w Europie, Stampida - drewniana kolejka górska, Furius Baco - olejka górska typu Wing Rider oraz Hurakan Condor - wystrzeliwana wieża. Ponadto mogli zwiedzić 5 krain tematycznych: Śródziemnomorską, Polinezję, Meksyk, Chiny, Daleki Zachód oraz SesamoAventura. Odtworzono tu z wielką dokładnością krajobraz, roślinność i środowisko poszczególnych krain geograficznych.

Następny dzień został przeznaczony na zapoznanie się z arcydziełami Antonia Gaudiego.

Zwiedziliśmy dzielnicę Eixample, gdzie znajdują się najsłynniejsze budynki zaprojektowane przez wybitnego architekta.

Odwiedziliśmy park Güell - odbył się spacer po nieporównywalnym do innych ogrodzie z fantazyjną roślinnością i architekturą ogrodową. Zobaczyliśmy także dom, w którym mieszkał Gaudi.  Spacerowaliśmy po Passeig de Gracia, przy której znajdują się dwa najważniejsze obiekty zaprojektowane przez Gaudiego, wpisane na listę UNESCO: Casa Mil, Casa Batlló. Następnie podziwialiśmy największe dzieło artysty świątynię Sagrada Familia. Zwiedziliśmy również katedrę gotycką św. Eulalii

Następny dzień był pod znakiem piłki nożnej. Zwolennicy tego sportu mieli możliwość znaleźć się na słynnym stadionie Europy  Camp Nou, będącym jednym z symboli Katalonii. Zwiedziliśmy muzeum klubu FC Barcelona. Byliśmy na Placu Hiszpańskim z fontanną Jujola i Wieżami Weneckimi, u podnóża Góry Montjuic obejrzeliśmy słynną Magiczną Fontannę, przy której odbywają się widowiska typu światło i dźwięk. Natomiast ze Wzgórza Montjuic z kompleksem obiektów kulturalnych i sportowych - zbudowanych z okazji wystawy światowej z 1929 roku- podziwialiśmy imponujący widok na Barcelonę. 

Podczas pobytu mieliśmy również możliwość odpoczywania na plaży w Calella- kurortu nad Morzem Śródziemnym.

Jednak wszystko co dobre szybko się kończy i ze słonecznej Katalonii trzeba było wrócić do Bydgoszczy.

 

Relacja fotograficzna 

 
6 czerwca - ,,Aktywny na ścieżkach zdrowia'' w IX LO i Gimnazjum 17 ? podsumowanie projektu z udziałem Wiceprezydenta Miasta Bydgoszczy Łukasza Niedźwieckiego.

6 czerwca br zorganizowaliśmy  festyn, który stanowił  podsumowanie całorocznego projektu realizowanego przez uczniów IX LO i Gimnazjum nr 17 ,,Aktywny na ścieżkach zdrowia''. Projekt miał na celu promowanie zdrowego trybu życia (m.in. poprzez upowszechnianie prozdrowotnego i ekologicznego sposobu  docierania do szkoły  na rowerach!) oraz aktywnego działania na rzecz środowiska. Uczniowie IXLO i Gimnazjum nr 17 przez cały rok prowadzili szereg akcji, z których fundusze miały zostać przeznaczone na stworzenie parkingu rowerowego przy szkole. Ponieważ jednak propagujemy działanie nie tylko dla polepszenia własnej sytuacji, więc nasi uczniowie sami zaproponowali, aby ?przy okazji? zrobić coś dla innych, coś co byłoby prozdrowotne, ekologiczne i  jak to bywa w przypadku osób kreatywnych  nieoczywiste. Stąd właśnie narodził się pomysł sfinansowania zakupu roweru  tandemu dla niewidomej młodzieży. Do projektu (szeregu mniejszych i większych akcji) cała społeczność szkolna włączała się z olbrzymim zapałem, a ich efekty ich zaangażowania było można podziwiać na uroczystym otwarciu Parkingu Rowerowego przy IXLO i Gimnazjum nr 17. 

 Uroczyste otwarcie Parkingu Rowerowego, przecięcie wstęgi przez  Panią  Dyrektor Beatę Kwasigroch i Pana Wiceprezydenta  Łukasza Niedźwieckiego odbyło  się przed budynkiem IXLO i Gimnazjum nr 17 przy ul. Z. Nałkowskiej 9. Następnie  przekazano  Tandemu Pani Dyrektor Małgorzacie Szczepanek i Młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej w Bydgoszczy oraz symbolicznie  zasadzono  drzewa WOLNOŚCI na  pamiątkę 25 rocznicy 4 czerwca 1989  r. Fundatorami drzew byli: 

 

  •  Rafał Bruski Prezydenta Miasta Bydgoszczy
  • Krzysztof  Lipiński   Przewodniczy   Rady Osiedla Wyżyny
  • Marek Magdziarza Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Budowlani
  • Kamila Świczerewska Przedstawiciel Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 4

 

Po uroczystościach na boisku szkolnym odbyły się pokazy talentów uczniów Zespołu Szkół  nr 4 w Bydgoszczy.  

 

W trakcie festynu dokonano wręczenia nagród w miejskim konkursie  ,,Myśl globalnie działaj lokalnie'' Również  odbyły się rozgrywki o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla Wyżyny.

Celem konkursu było przygotowanie planu zagospodarowania terenu zdegradowanego, zdewastowanego, który swój okres świetności dawno ma za sobą. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromna kreatywnością, a komisja konkursowa długo debatowała nad werdyktem z uwagi na wyrównany poziom. Uczniowie przygotowali filmy, dokumentacje zdjęciowe, propozycje zagospodarowania terenu w zgodzie z rozwojem zrównoważonym. 

Nagrodzeni i wyróżnieni

 

  •  I miejsce - Dawid Szulc - V Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy
  • II miejsce - Weronika Gąsiewska - IX Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy
  • III miejsce - Karolina Nawrocka - Zespół Szkół Samochodowych
  • wyróżnienie Paulina Wudarska i Marta Maciejewska ? Zespół Szkół Handlowych

 

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych wielu sukcesów.

 

 
Relacje fotograficzne 

Uroczyste otwarcie parkingu rowerowego, przekazania tandemu, sadzenie drzewek

Festyn - występy, pokazy, zawody, rozdanie nagród

Relacje prasowe

Gazeta Wyborcza 

www.bydgoszcz.pl 

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 11

Patron szkoły

   

     Tadeusz Nowakowski 

IB

Ważne

 

 

 

   

 

 
 
 
 
 

 

 

LogowanieProgramy

 
 
,
 
 

 
Pracownie komputerowe w naszej szkole są 
finansowane w ramach EFS
 
 
 

 

 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 

Statistics

Odsłon : 1249348

Sponsor

 
Pirografia Wiwaldi