Kronika 2014
9 maja - Warsztaty Krajoznawczo-Turystyczne
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
9 maja uczniowie drugich klas IX LO zakończyli udział w 3-semestralnych zajęciach dodatkowych z geografii pn. "Warsztaty Krajoznawczo-Turystyczne". Zajęcia te odbywały się w ramach projektu unijnego pn. "Aktywni w szkole - Twórczy w życiu". Ostatnie zajęcia odbyły się w terenie i był to rajd rowerowy z Bydgoszczy do Stopki, gdzie odbyło się wręczenie pamiątkowych dyplomów. Zdjęcia można obejrzeć w galerii lub bezpośrednio tutaj. ...
 
28 maja - Fieldwork Geografia HL w Pieczyskach
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
28 maja uczniowie klasy z maturą międzynarodową (grupa - Geografia HL) wzięli udział w zajęciach terenowych w Pieczyskach. Celem zajęć było zbadanie wpływu turystyki i rekreacji na środowisko naturalne w tej miejscowości. Zgodnie z wymogami IB uczniowie muszą teraz napisać pracę badawczą na ten temat. Zdjęcia można obejrzeć w galerii lub bezpośrednio tutaj ... 
 
30 maja - Ziemia Chełmińska II - Zamki Krzyżackie
30 maja uczniowie IX LO wzięli udział w wycieczce unijnej pn. ,,Ziemia Chełmińska II - Zamki Krzyżackie''. Wyprawa ta odbyła się w ramach projektu pn. "Aktywni w szkole - Twórczy w życiu". Uczniowie mieli okazję zwiedzić 3 zamki krzyżackie - w Golubiu-Dobrzyniu, Radzyniu Chełmińskim i Brodnicy. Zdjęcia można obejrzeć w galerii lub bezpośrednio tutaj ... .
 
OPEN DAY FOR SCHOOLS W JFTC
Klasa 2b Gimnazjum nr 17 wraz z p. K. Kowalik-Leśniewską uczestniczyła w specjalnie przygotowanym Open Day for Schoolsorganizowanym przez Foint Force Training Centre (Centrum Szkolenia Sił Połączonych) w Bydgoszczy.  Zarówno dla naszych uczniów jak i dla organizatorów spotkanie było dużym sukcesem.

Spotkanie z uczniami zostało podzielone na dwie części.  Pierwsza z nich przebiegała w audytorium Centrum i została oficjalnie otwarta przez dowódcę JFTC Generała Grabowskiego.  Uczniowie wysłuchali tutaj prezentacji w języku angielskim na temat historii, państw członkowskich oraz zadań Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego, a także misji wojskowych, w których udział biorą polscy żołnierze.  
Następnie oficerowie NATO pochodzący z Kanady, Hiszpanii, Niemiec, Francji oraz Polski odpowiadali na liczne pytania, które uczniowie zadawali na tematy związane z członkostwem Polski w strukturach NATO, nowymi wyzwaniami dla Sojuszu, ale także życiem codziennym w nowym kraju.  Uczniowie z dużym zaangażowaniem podejmowali rozmowę w języku angielskim i uczestniczyli w dyskusji. W drugiej części oficerowie oprowadzili uczniów po budynku JFTC, w którym odbywają się szkolenia wojskowe z zastosowaniem komputerowych narzędzi symulacyjnych.  Podczas zwiedzania mieliśmy okazję dowiedzieć się jak przebiegają międzynarodowe szkolenia na szczeblu dowódczym.  

Nasze uczestnictwo w Dniu Otwartym zakończyło wspólne zdjęcie z organizatorami na tle flag państw członkowskich NATO.  Open Day for Schools dostarczyło naszym uczniom wiele cennych informacji dotyczących misji JFTC, a także miłych wrażeń w związku z bardzo dobrą organizacją i przebiegiem wizyty.

Relacja z Open Day for Schools w JFTC w języku angielskim wraz ze zdjęciami znajduje się tutaj: 
 
29 - maja Dzień Dziecka w 2b
29 maja klasa 2b w nietypowy sposób celebrowała Dzień Dziecka. Wzięliśmy udział w zagadkowej grze ,,Escape Room''. Zabawa wymagała sprawnego umysłu, organizacji pracy w grupie i logicznego myślenia. Bawiliśmy się świetnie. Migawki można obejrzeć w galerii lub bezpośrednio tutaj. 
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 7

Patron szkoły

   

     Tadeusz Nowakowski 

IB

Ważne

 

 

 

   

 

 
 
 
 
 

 

 

LogowanieProgramy

 
 
,
 
 

 
Pracownie komputerowe w naszej szkole są 
finansowane w ramach EFS
 
 
 

 

 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

Statistics

Odsłon : 1249359

Sponsor

 
Pirografia Wiwaldi