Kronika 2016_2017
8 .06.2017 - Wielki sukces Agaty!
Z dumą informujemy, że uczennica naszego gimnazjum Agata Smolarek z kl.1b zajęła zaszczytne I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim ,,Opowiadanie małego powstańca''. Na konkurs w kategorii gimnazjalnej wpłynęło 50 prac, które oceniało jury złożone z polonistów, historyków - pracowników Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz członków Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej. Rozdanie nagród odbyło się 2 czerwca 2017r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Gratulujemy Agacie Smolarek i jej opiekunowi p. E. Żukowskiej-Ciecierskiej!
 
3.06.2017 - Wiosna na Wyżynach
Kolejny raz mogliśmy wesprzeć naszą zaprzyjaźnioną szkołę Zespół Szkół nr 19 w ich corocznym święcie "Wiosna na Wyżynach".
Dziękujemy uczniom z klasy 2A i 3a, którzy spisali się świetnie, tworząc różne dzieła z baloników, malując twarze i występując.

Zapraszamy do do oglądania  zdjęć na Fanpagu szkoły ... proszę kliknąć tutaj.
 
1.06.2017 - Edgary

Dziś w naszej szkole po raz kolejny odbyły się tzw. "Edgary". Uczniowie klas pierwszych naszego liceum, w wybranych przez siebie grupach w formie sztuki teatralnej przedstawili na scenie swoje własne interpretacje nowel wybitnego amerykańskiego poety i nowelisty - Edgara Allana Poe. Każdy występ był unikalny i wyjątkowy. Miał swój niepowtarzalny klimat. Od mrocznych scenerii przesiąkniętych grozą i zapachem spalanych świec po kolorową groteskę i damy w sukniach z bufiastymi rękawami. Od odległego XIX wieku po tak bliską nam współczesność. Od wód Atlantyku, przez Anglię i Francję po Bydgoszcz i Toruń. O wyróżnieniach w dalszej częsci. Zdjęcia można zobaczyć  na naszym Fanpagu ....Proszę kliknij tutaj ..

Więcej…
 
20.05.2017 - Uczestniczymy w kolejnym wolontariacie
Z dumą informujemy, że wolontariusze IX LO pozytywnie przeszli długą drogę rekrutacji w PZPN na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej U21.  W miniony weekend odbyło się kolejne szkolenie z zakresu organizacji pracy podczas mistrzostw. Za sobą mamy też szkolenia bhp i pierwszej pomocy. 
Adrianna Budziak, Maja Kujawa, Paulina Rozalew, Szymon Rydzewski oraz nasz absolwent Paweł Gralak wraz z opiekunem wolontariuszy p. Aleksandrą Achler - Wesołowską intensywnie pracują nad przygotowaniami do organizacji Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbędą się w czerwcu w Bydgoszczy.  Natomiast w lipcu nasi wolontariusze będą zaangażowani w pomoc podczas organizacji Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce U23. 
To kolejne międzynarodowe zawody, podczas których nasi uczniowie angażują się w wolontariat i promują nasze miasto. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naFanpagu szkoły ... kliknij tutaj.
 
25.04.2017 - "GIM-eXtreme Geocaching Trial 2017"
We wtorek 25 kwietnia 2017 roku na terenie LPKiW Myślęcinek odbyła się gra terenowa "GIM-eXtreme Geocaching Trial 2017", której organizatorem był "Klub 479" - IVLO, VII LO i IX LO. W turnieju udział wzięło 12 trzyosobowych grup z 11 bydgoskich gimnazjów oraz gimnazjum z Barcina. Uczestnicy gry terenowej mieli za zadanie znaleźć skrytki geocachingowe przygotowane specjalnie na potrzeby gry terenowej oraz punkty, na których stali wolontariusze z zadaniami dla uczestników. Zadania dla uczniów dotyczyły tematyki związanej z geografią, turystyką i krajoznawstwem. Tegoroczną edycję wygrali uczniowie Gimnazjum nr 34 w Bydgoszczy. Nasi uczniowie w składzie Angelika Lingman (2b), Mateusz Raubo (2b) i Mikołaj Stachura (1b) zajęli 6-ste miejsce.  Zapraszam do obejrzenia fotorelacji nahttps://www.facebook.com/SKKTEarthwalkers.
 
28.05.2017 - Nasi wolontariusze znowu w akcji !!!
Nasi wolontariusze znowu w akcji !!! Tym razem w niedzielę 28 maja pomagali w organizacji ulicznego wyścigu kolarskiego  Bydgoszcz Cycling Challenge.  Kilkuset zawodników ścigało się na Trasie Uniwersyteckiej w kilku kategoriach, m.in. generalnej, górskiej oraz sprinterskiej. Ambasadorem wydarzenia był Sylwester Szmyd, były bydgoski kolarz, uczestnik Tour de France czy Giro d'Italia. Zdjęcia można obejrzeć  na Fanpagu szkoły... kliknij tutaj.
 
21.05.2017 - Pomagamy!!!
Wolontariuszki IX LO i Gimnazjum nr 17 obsługiwały największą imprezę biegową w Bydgoszczy - Festiwal biegowy PKO, w którym wystartowało ponad 3 tysiące zawodników. Ich pracę docenili organizatorzy i zawodnicy składając podziękowania na ręce opiekunka grupy p. Aleksandry Achler -Wesołowskiej Swoje zadowolenie z organizacji Wolontariatu w naszej szkole podczas tak wielu imprez sportowych wyrazili również rodzice uczennic, które swój wolny czas przeznaczają na tak pożyteczną działalność.

Punkt żywieniowy w którym pracowaliśmy był obsługiwany z 2 stron, co wymagało podwójnej pracy i koncentracji od wolontariuszek. Przygotowanie stanowisk i podawanie napojów oraz żywności a także sprawne porządkowanie trasy z wyrzucanych przez zawodników kubków, aby trasa była bezpieczna sprawiło że kilka godzin pracy w szybkim tempie minęło wyjątkowo szybko. Więcej zdjęć na Fanpage Szkoły. 
 
20.05.2017 - "Wielkopolska - Wielka Historia, Wielka Przygoda"

W sobotę 20 maja br. uczniowie Zespołu Szkół nr 4 udali się na Warsztaty Krajoznawczo-Turystyczne pn. "Wielkopolska - Wielka Historia, Wielka Przygoda". Zajęcia odbyły się w ramach działalności SKKT Earthwalkers. Uczniowie mieli okazję zwiedzić zamek w Kórniku, zespół pałacowo-parkowy w Rogalinie oraz Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Była to czwarta i zarazem ostatnia wycieczka w ramach warsztatów w tym roku szkolnym. Zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach turystycznych z tego cyklu. Szukaj informacji w szkole na ten temat już na początku września 2017 roku. Zdjęcia  można obejrzeć na naszym Fanpagu szkoły ... proszę kliknij tutaj

 

 
9.05.2017 - Ogromny sukces naszych gimnazjalistów
Dnia  9 maja odbył  się regionalny festiwal naukowy E(x)plory w Toruniu. Jest to największy konkurs naukowy w Polsce dla młodzieży od 13 do 20 lat promujący innowacje i badania naukowe.
W Toruniu swoje pracę prezentowało 20 zespołów wyłonionych we wcześniejszym etapie. Młodzi naukowcy przyjechali z różnych stron Polski, byli uczniowie z Poznania, Gdyni, Gdańska, Konina, Torunia, Wałbrzycha, Krakowa i Bydgoszczy.
Największa pula nagród trafiła do Bydgoszczy, a to za sprawą dwóch drużyny z naszego gimnazjum. Te drużyny to zespół w składzie Dorian Żarna i Wiktor Kuś z projektem ,,Innowacyjna jednostka napędowa'', projekt prowadzony przez panią Kamillę Tuźińską i druga drużyna w składzie: Maria Białoszyńska i Amelia Gromada z z pracą ,,Jagody Goi - superfood czy chwyt marketingowy'', projekt pod opieką pani Agaty Opaski i Kamilli Tuźińskiej.
Marysia i Amelia otrzymały wyróżnienie od kujawsko-pomorskiej wicekurator oświaty Pani Marii Mazurkiewicz za najlepszą pracę badawczą oraz  wyróżnienie od Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a Dorian i Wiktor, oprócz wyróżnienia od Województwa Kujawsko-Pomorskiego,  otrzymali również nagrodę specjalną  Prezesa Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji oraz akredytację na Finał Konkursu Naukowego Explory 2017 Gdynia Explory week październik 2017. Jesteśmy dumni! Gratulujemy i trzymamy kciuki za Gdynię!
 
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 13

Patron szkoły

   

     Tadeusz Nowakowski 

IB

Ważne

 

 

 

   

 

 
 
 
 
 

 

 

LogowanieProgramy

 
 
,
 
 

 
Pracownie komputerowe w naszej szkole są 
finansowane w ramach EFS
 
 
 

 

 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 

Statistics

Odsłon : 1249337

Sponsor

 
Pirografia Wiwaldi