Gratulujemy!!!
Niedziela, 15 Kwiecień 2018 20:32
W dniu 13 kwietnia 2018 roku szkolna grupa teatralna MC Company wystąpiła w VI edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych "Miniglobe". Jest jedyną grupą, która dostała się do finału po raz piąty z rzędu!

Przedstawiona została sztuka "The Motel", opowiadająca o wampirze, który pojawia się w kiedyś należącym do niego motelu i spotyka parę specyficznych... osobowości.

Mimo, że nie udało się zdobyć żadnej nagrody, odliczamy dni do występów w naszej szkole dla najlepszej publiczności: podczas Drzwi Otwartych 21 kwietnia oraz w szkole 23 kwietnia. Do zobaczenia!

Gala finałowa II Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki
Niedziela, 15 Kwiecień 2018 18:16
Miło nam poinformować, że 13 kwietnia 2018r. w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala finałowa II Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki. Sam Konkurs jest owocem wieloletniej, bardzo dobrej współpracy pomiędzy Zespołem Szkół nr 4 w Bydgoszczy, a Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy. W tegorocznej edycji wzięło udział 39 szkół średnich między innymi z Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia, Żnina, Włocławka, Grudziądza, Solca Kujawskiego, Mogilna, Świecia n/Wisłą i innych miejscowości naszego województwa. Zadaniem finalistów, którzy z powodzeniem przebrnęli przez etap szkolny i regionalny, było przedstawienie prezentacji na jeden z 20 tematów zaproponowanych przez organizatorów, oraz rozmowa z członkami Komisji Konkursowej w skład której weszli przedstawiciele sponsorów oraz organizatorów Konkursu: p. Jowanka Różańska, p. Karolina Waligóra, p. Katarzyna Kowalik-Leśniewska, p. Agnieszka Ługowska.
Decyzją Komisji Konkursowej laureatką I miejsce została Dominika Lasota z VI LiceumOgólnokształcącego w Bydgoszczy. Drugie miejsce zdobył Illia Smyrnov z Zespołu SzkółUniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jurorzy zdecydowali się przyznać dwa trzecie miejsca ex aequo, które przypadły Maciejowi Sioch z II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu i Janowi Chojnowskiemu z IX Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.

Serdecznie gratulujemy laureatom i finalistom. Dziękujemy wszystkim sponsorom za wspaniałe nagrody. Dziękujemy nauczycielom ? opiekunom finalistów za pomoc, którą okazali Państwo w przygotowaniu swoich uczniów. Dziękujemy zaproszonym gościom, rodzicom za przybycie. Dziękujemy uczniom klasy 3b Gimnazjum nr 17, oraz 2C IX Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy za pomoc w organizacji i prowadzeniu gali finałowej. Dziękujemy Emilii Kochańskiej za fantastyczny występ wokalny. Organizatorami Konkursu są: p. Olgierd Rogoziński (pomysłodawca konkursu), p. KatarzynaKowalik-Leśniewska, p. Marcin Czarnota: IX Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Nowakowskiego w Bydgoszczy, p. prof. Irena Kudlińska, Katedra Lingwistyki Stosowanej, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Następna edycja już niebawem, .. w lutym 2019r. Serdecznie zapraszamy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z finału  na naszym Fanpagu ... kliknij tutaj.

Gratulujemy
Piątek, 13 Kwiecień 2018 05:32
W poniedziałek 9 kwietnia 2018r. po raz trzeci Pałac Młodzieży we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką zorganizował konkurs ,,RecytatOrator''. Uczestnicy przygotowali dwuelementowe wystąpienia składające się z recytacji wybranego fragmentu prozy oraz krótkiego przemówienia uzasadniającego wybór tekstu. Tym razem temat konkursu brzmiał ?Rok 2018 rokiem praw kobiet?. Konkurs odbył się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Mariana Rejewskiego i został objęty Patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 2a Emilia Łobodzińska zajęła I miejsce w konkursie recytatorskim. Również Aleksandra Korzeb z klasy 2a zdobyła wyróżnienie w tym ważnym wydarzeniu. Uczennice przygotowała i towarzyszyła im w konkursowych zmaganiach Pani Renata Kujawa. Serdecznie gratulujemy

Humanista roku
Piątek, 13 Kwiecień 2018 05:27
,,Humanista roku'' to wojewódzki konkurs dla uczniów trzecich klas gimnazjum, którzy wyróżniają się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności z zakresu nauk humanistycznych . Do szkolnego etapu konkursu przystąpiło 17 gimnazjalistów, którzy zmierzyli się z niełatwym testem przygotowanym przez pana Michała Małkiewicza oraz panie Olgę Klewicz i Katarzynę Damską. Najwyższy wynik uzyskali: Julia Lipkowska i Mikołaj Kmieciak z klasy 3a. I to właśnie oni będą reprezentować naszą szkołę w finałowym etapie konkursu w Toruniu. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

Czwartek, 12 Kwiecień 2018 09:06
18, 19  kwietnia 2018 r. decyzją Dyrektora szkoły są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych  dla uczniów liceum ogólnokształcącego.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>