Dzień Nauczyciela w naszej szkole
Czwartek, 18 Październik 2018 05:55
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, powszechnie nazywanego Dniem Nauczyciela,  Samorządu Uczniowski Zespołu Szkół nr 4 przygotował uroczystość, której najważniejszym punktem było wręczenie tradycyjnych nagród nauczycielom naszej szkoły. W tym roku wręczaliśmy zupełnie nowe, nieprzyznawane nigdy dotąd nagrody:

Złoty Słownik 2018, czyli nagrodę dla nauczyciela, którego zwroty, żarciki czy powiedzonka zostają na długo w pamięci uczniów.
Bob Budowniczy, nagrodę za skuteczne poradzenie sobie z trudami remontu.
Okładka Roku, czyli nagroda dla nauczyciela najbardziej fit.
Złoty Tłok 2018, nagroda za ciężką pracę i czas poświęcony uczniom.
Złoty Klawisz 2018, wyróżnienie dla nauczyciela, który do perfekcji opanował sekrety dziennika elektronicznego.
Złoty Belfer 2018, nagroda za nietuzinkowe podejście do swojej pracy.

W kategorii Zloty Słownik 2018 zwyciężył Pan Tomasz Szałkowski.
W kategorii Bob Budowniczy zwyciężyła Pani Anna Bąkowska.
W kategorii Okładka Roku zwyciężył Pan Łukasz Myszka.
W kategorii Złoty Tłok 2018 zwyciężyła Pani Anna Bąkowska.
W kategorii Złoty Klawisz 2018 zwyciężyła Pani Reneta Kujawa.
W kategorii Złoty Belfer zwyciężyła Pani Kamilla Tuzińska.

Samorząd Uczniowski przyznał w tym roku także nagrodę specjalną:
Złotą Szlifierkę dla Pani Małgorzaty Zielińskiej, za całokształt twórczości w kontekście szlifowania uczniowskich talentów.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Więcej zdjęć na naszymfanpagu .... .

Europejski Dzień Języków Obcych
Środa, 17 Październik 2018 10:53
Tak jak w roku ubiegłym, tak i w tym roku obchodziliśmy w Zespole Szkół nr 4 Europejski Dzień Języków. W ten sposób dołączyliśmy do wielu krajów europejskich, które świętują bogactwo i różnorodność językową. Uroczystość miała charakter międzyszkolny, dlatego gościliśmy dyrekcje, nauczycieli i uczniów klas siódmych czterech bydgoskich szkół podstawowych z oddziałami dwujęzycznymi: SP nr 32, SP nr 30, SP nr 46 i SP nr 17. Zespół Szkół nr 4 reprezentowała pani dyrektor Beata Kwasigroch, pani wicedyrektor Anna Stegienka oraz pani wicedyrektor koordynator matury międzynarodowej Monika Obrębska. Pani dyrektor Beata Kwasigroch podkreśliła długoletnie doświadczenie w nauczaniu dwujęzycznym w ZS nr 4, a także możliwości jakie stwarza ukończenie nauki w klasach z maturą międzynarodową Podczas uroczystości Europejskiego Dnia Języków, którą prowadzili Maja Guzek i Michał Markowski z klasy 3 bg i 3 ag, uczniowie Gimnazjum nr 17 oraz IX Liceum Ogólnokształcącego przedstawili wiele prezentacji o pochodzeniu, obszarze posługiwania się oraz ciekawostkach dotyczących języków z trzech różnych kontynentów.

EUROPA
Karol Strzyżewski klasa 1 DL - prezentacja o języku niemieckim,
Kyryło Brykov klasa 2 AL, Ivan Kalasnhnikov klasa 1 DL ? prezentacja o języku ukraińskim,
Olesia Didyk klasa 1 DL - recytacja wierszy Tarasa Szewczenki,
Nina Trimouille klasa 1 AL ? prezentacja o języku francuskim

AMERYKA POŁUDNIOWA
Gościliśmy Alejandro, który opowiedział o swoim kraju pochodzenia, Kolumbii oraz
zaprezentował piosenki w języku hiszpańskim.

AZJA
Marianna Nadolska klasa 1 AL - prezentacja o języku tajskim
Marcelina Bohowicz klasa 1 DL - prezentacja o języku japońskim

Naszą uroczystość urozmaicały piosenki wykonane przez uczennice Gimnazjum nr 17:

Aleksandra Korzeb klasa 3 ag - piosenka w języku angielskim
Wiktoria Ziętara klasa 3 cg - piosenka w języku niemieckim
Marcelina Fabrowska, Dobrosława Niewęgłowska klasa 3 ag - piosenka w języku angielskim

Uczniowie klasy 3 bg przygotowali punkt powitalny, gdzie malowali flagi europejskie oraz przeprowadzili quizy językowe.

Świętowanie Europejskiego Dnia Języków było doskonałą okazją do zaprezentowaniaróżnorodności języków jakimi posługują się uczniowie naszej szkoły oraz języków jakie poznali podczas podróży, a także rozwijając swoje zainteresowania.

Wszystkim występującym i zaangażowanym uczniom serdecznie dziękujemy za przygotowanie prezentacji, wykonanie piosenek oraz dekoracji.

- A. Świgoń i K. Kowalik-Leśniewska

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>