Sukces naszej absolwentki
Poniedziałek, 01 Październik 2018 07:23
8 września w Inowrocławiu miała miejsce wojewódzka inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa. W czasie uroczystości ogłoszono wyniki XIV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego ,,Zabytki naszego regionu''. Wśród nagrodzonych znalazła się PAULINA ZIÓŁKOWSKA, która jeszcze w ubiegłym roku szkolnym była uczennicą IX Liceum Ogólnokształcącego i pomimo trudów związanych z przygotowaniem do międzynarodowej matury znalazła czas, by napisać pracę na konkurs. Jej reportaż ,,Lekarz, kupiec i powstańcy'' został doceniony przez profesjonalne jury, które przyznało naszej uczennicy III nagrodę w konkursie. Paulina w swojej pracy przedstawiła niezwykle interesującą historię związaną z kamienicą przy ulicy Długiej, w której to lekarz Jan Biziel udzielał pomocy rannym powstańcom wielkopolskim. Na uwagę zasługuje fakt, że uczennicy udało się dotrzeć do obecnego właściciela kamienicy - p. Stanisława Stryszyka, który okazał się wyjątkowo ciekawym rozmówcą. Zaszczycił nas również swoją obecnością w czasie wręczenia nagród. Warto dodać, że to już trzecia nagroda Pauliny w tym konkursie. W ubiegłym roku zajęła pierwsze miejsce, a dwa lata temu drugie. Niezwykle dumni z naszej absolwentki życzymy jej, by swoją literacką pasję mogła rozwijać również w czasie studiów. Relację z uroczystości i rozmowę z Pauliną wyemitowało radio PiK.

Odsłon : 2008598