Konferencja Globalna IB - Shaping the Future
Niedziela, 07 Październik 2018 15:30
Shaping the Future (Kształtowanie przyszłości) to temat przewodni IB Global Conference, która odbyła  się w Wiedniu od 4 do 6 października. Przez trzy dni pani dyrektor Beata Kwasigroch oraz pani wicedyrektor oraz  koordynator matury międzynarodowej Monika Obrębska uczestniczyły w wykładach i spotkaniach panelowych traktujących o wielokulturowości, przyszłości International Baccalaureate bądź zmianach w  przeprowadzaniu egzaminu z matematyki. Nie zabrakło także tematów dotyczących  rozwiązań mających na celu przyniesienie korzyści edukacji oraz nauczaniu, a także o wykorzystywaniu najnowszych rozwiązań technologicznych w uczeniu oraz kierowaniu szkołą jako placówką nowoczesną i wspierającą rozwój uczniów. Konferencję, która także była okazją do świętowania 50-lecia istnienia systemu IB, otworzył swoim wykładem na temat social mediów producent filmowy, a także dożywotni członek brytyjskiej Izby Lordów Lord David Puttman. Konferencja była także okazją do spotkania panelowego Stowarzyszenia Szkół Polskich International Baccalaureate, podczas którego poruszono kwestię zmian w systemie, tj. powstanie czteroletnich liceów. Zdjęcia można znaleźć na naszym FanPagu szkoły.

Odsłon : 2008542