30.05.2018 - Występ MC Company w I LO
MC Company zwiększa swoje zasięgi! W środę 30 maja teatr szkolny dwukrotnie przedstawit swoją sztukę 'The Motel" w I LO w Bydgoszczy. Po występach pani dyrektor Mariola Mańkowska pogratulowała wszystkim uczestnikomi zaprosiła zespól na zaprezentowanie następnej sztuki w przyszłym roku. Były to ostatnie występy MC Company w tym sezonie. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim za wsparcie i zaprosić na występy w przyszłym roku. ONE TEAM!

Wizyta wolontariuszy w ZPOW przy ul. Dunikowskiego
Grupa wolontariuszy z naszej szkoły odwiedziła dzieci w placówce ZPOW przy ul. Dunikowskiego 3.  Dzieci cieszyły się z pomocy nowych koleżanek i kolegów. Cieszy nas fakt, że młodzież tak licznie odpowiedziała na apel wychowawcy placówki i przystąpiła do programu Działamy dla przyszłości. Grupa wolontariuszy liczy 30 osób, które zobowiązały się do regularnych odwiedzin dzieci.  Wychowawca placówki i opiekun wolontariuszy serdecznie dziękują uczniom za wielkie serca. Więcej zdjęć na naszym Fanpagu.

Zapraszamy do udziału w konkursie
Przypominamy chętnym uczniom liceum, że eliminacje do II Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Prozy T. Nowakowskiego "Urzeczenie" odbędą się w najbliższy piątek 5 października o godz.13.25 w sali 205.

Zapraszamy do udziału w konkursie ,,Kilometrowy komiks''
Zachęcamy wolontariuszy SKC do wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Kilometrowy komiks" organizowany przez fundację Pro Caritate.  Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotować pracę plastyczną wykonaną dowolną techniką na temat wybranego przez siebie jednego lub  kilku wydarzeń z ostatnich stu lat historii Polski. Prace powinny zostać wykonane na papierze formatu A3. Kapituła konkursowa wyłoni zwycięzców i  przekaże atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagrody opisane są w regulaminie. Lista 1 000 ważnych wydarzeń z tego okresu, szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie: http://dlaniepodleglej.procaritate.pl/ Prace należy oddać do opiekuna SKC do 8 października.

Magdalena Maxelon - zawodniczka RTW Lotto Bydgostia
Magdalena Maxelon uczennica klasy IIIC trenuje wioślarstwo, jest zawodniczką RTW Lotto Bydgostia. W sierpniu 2018 Magdalena otrzymała nominację na członka kadry narodowej w wioślarstwie w konkurencji PR3. Reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata w wioślarstwie w Płowdiw w Bułgarii ( 07 ? 17. 09.2018)  zajmując 8.miejsce i ustanawiając nowy rekord Polski.  Będąc uczennicą naszego gimnazjum Magda trafiła do Bydgoskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Szybko zaczęła odnosić sukcesy : dwukrotnie zdobyła Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Brała udział w biegach pokazowych w konkurencji czwórki mieszanej osób niepełnosprawnych podczas Mistrzostw Polski Seniorów w latach 2017 -2018.  W styczniu 2018 Magda zdobyła Złoty Medal podczas Mistrzostw Polski na ergometrze we Wrocławiu.

Zdjęcia można obejrzeć na naszym Fanpagu.

Idziemy do teatru - ,,Kopciuszek''
Tykający zegarek Kopciuszka nakazuje myśleć jej o zmarłej matce. Jeśli przestanie to robić, nawet na moment, matka na pewno odejdzie. Patrzy więc na zegarek, ustawia budzik i myśli. W tle słychać podekscytowaną Macochę (w tej roli Katarzyna Figura), która opowiada córkom o swojej wizycie w sklepie, gdzie jej figura, uroda i wdzięk po raz kolejny zostały docenione. Podobno zaczyna ją to nudzić. W pokoju Kopciuszka siedzi jej ojciec, stary wdowiec, który postanowił na  nowo odnaleźć szczęście w szklanym i nowoczesnym domu Macochy (zdjęcie ze strony www.pomorska.pl)

Wszystkich chętnych zapraszamy w terminach: 26 października (piątek) godz.18.00, 27 października (sobota) godz.17.00 i 28 października (niedziela) godz.16.00. Koszt biletu: 25 zł. Zgłoszenia do p. E. Żukowskiej - Ciecierskiej.