Uwaga!!!
W najbliższą środę (27 września) o godzinie 12.20 (na długiej przerwie) w Sali 305 odbędzie się spotkanie KOŁA DZIENNIKARSKIEGO oraz REDAKCJI ,,KONFRONTACJI''.  Wszystkich chętnych (licealistów wszystkich klas i gimnazjalistów) serdecznie zapraszamy.

Jestesmy dumni
20 września 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy odbył się uroczysty finał ogólnopolskiego projektu szkoleń dla nauczycieli pt. "Polski wiek XX - losy państwa i narodu", organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej i Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości Minister Edukacji Narodowej, p. Anna Zalewska, oraz Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, p. dr Jarosław Szarek, wręczyli certyfikaty nauczycielom z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy w roku szkolnym 2016/2017 ukończyli cykl szkoleń "Między dwoma totalitaryzmami". Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych nauczycieli był p. Dawid Urbański, nauczyciel j.angielskiego i historii w naszej szkole.

Uwaga Konkurs!!!

W związku ze zbliżającym się świętem nadania naszej szkole imienia Tadeusza Nowakowskiego ogłaszamy pierwszy wewnątrzszkolny konkurs! Udział mogą wziąć wszyscy uczniowie gimnazjum i liceum w jednej lub dwóch kategoriach: konkurs na plakat oraz konkurs na prezentację multimedialną. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.

Czas na maturę, czas na studia!
Dnia 15 września 2017 roku klasa 3C naszego liceum wraz z wychowawcą Panem Tomaszem Szałkowskim i opiekunem Panią Aleksandrą Buchholz  uczestniczyła w tegorocznej edycji Kujawsko-Pomorskiego Salonu Maturzystów, który odbywał się na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy w dniach 14-15 września. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną różnych ośrodków akademickich - m.in. Poznania, Gdańska, Łodzi, Szczecina i oczywiście Bydgoszczy. Mogli również  uczestniczyć w spotkaniach z ekspertami  OKE oraz Panią dyrektor OKE w Gdańsku Panią Ireną Łaguną.

- Matura to naprawdę przełomowy moment w życiu i warto zrobić wszystko, aby wypadła jak najlepiej - podkreśla Irena Łaguna- Nasi eksperci przygotowali prezentacje na temat przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii, wos. Znajomość wymagań i procedur z pewnością ułatwi podjęcie przemyślanych decyzji, a dobre decyzje przełożą się na udany egzamin.

LAUREACI KONKURSU ZABYTKI NASZEGO REGIONU
9 września w Teatrze Letnim w Ciechocinku miała miejsce wojewódzka inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa. W trakcie uroczystości nagrodzono laureatów XIII Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Zabytki naszego regionu. W tym roku zadaniem uczestników było napisanie pracy na temat Miejski i wiejski pejzaż dziedzictwem przeszłości.  Uczniowie przedstawiali historyczny rozwój zabudowy wybranej miejscowości bądź jej części i swoje wypowiedzi dokumentowali zdjęciami. Jury konkursu, którego organizatorem było Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, po przeczytaniu 55 nadesłanych prac wyłoniło laureatów, wśród których znalazły się uczennice naszej szkoły. Z ogromną satysfakcją informujemy, że PAULINA ZIÓŁKOWSKA z klasy 3A zajęła 1 miejsce w konkursie, a ANNA MAMACH z klasy 2A i MICHALINA PIESIK z klasy 2b otrzymały wyróżnienia. Uczennice odebrały gratulacje i nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Ponadto instytucje wspierające konkurs przyznały nagrody specjalne. Praca PAULINY ZIÓŁKOWSKIEJ zdobyła uznanie Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który przyznał uczennicy nagrodę rzeczową. Natomiast MICHALINA PIESIK otrzymała nagrodę rzeczową Redaktora Naczelnego ,,Gazety Pomorskiej''. Zaprzygotowanie uczennic do konkursu uhonorowane zostały również nauczycielki języka polskiego - p. Ewa Żukowska-Ciecierska i p. Katarzyna Damska. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Relacja  z uroczystości na stronach kujawsko-pomorskie.pl oraz kpck.pl.

Wręczenie dyplomów matury międzynarodowej
Już chyba wszyscy przyzwyczailiśmy się do obowiązków szkolnych, ale chcieliśmy przypomnieć jeszcze raz 4 września. Tradycją stało się, że dzień uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego  jest jednocześnie okazją do wręczenia dyplomów IB Diploma Programme (dyplomów matury międzynarodowej). W tym roku  dyplomy otrzymało 51 uczniów klas. Wyróżnieni zostali następujący uczniowie: Oskar Kołaczek, Gracjana Bloch, Michalina Czerwińska i Adam Masalski. Zapraszamy do obejrzenia relacji na Fanpage szkoły...proszę kliknąć tutaj.