Zespół Szkół nr 4
29.05.2018 - Pomagamy
Wolontariusze ZS 4 pracowali podczas Międzynarodowego Meatingu lekkoatletycznego Bydgoszcz Cup 29.05.2018r. Dziękuję bardzo za wasze zaangażowanie podczas tej dużej imprezy sportowej . Aleksandra Achler-Wesołowska
 
Zdjęcia można obejrzeć na naszym FanPagu.... kliknij tutaj. 
 
Wyniki II Wojewódzkiego Konkursu Literackiego im. Tadeusza Nowakowskiego ,,Urzeczenia bydgoskie''
 
Na konkurs we wszystkich kategoriach językowych wpłynęły 42 prace. W pracach jury zgodził się wziąć udział Pan doktor Mirosław Gołuński z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, dzięki któremu udało się wyłonić laureatów, gdyż poziom prac uczniów klas VII, VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjów, a także szkół ponadpodstawowych był wysoki i bardzo wyrównany. W kategorii język obcy, tradycyjnie już najwięcej prac nadesłano w języku angielskim, dlatego też jury postanowiło podzielić prace na dwie kategorie: pierwsza - język angielski oraz druga - język francuski i niemiecki (łącznie). Należy przy tym podkreślić, że na szczególne wyróżnienie zasługują laureaci ze szkół podstawowych, którzy mierzyli się ze starszymi kolegami-poliglotami.
Ponadto organizatorzy chcieliby wyróżnić Urszulę Stegienkę, która jako jedyna nadesłała prace w dwóch kategoriach językowych (język polski i język angielski) i - co zdarzyło się pierwszy raz - została laureatką w obu (podkreślamy, że jury z poszczególnych kategorii językowych obradowały osobno).
Wszystkich laureatów zapraszamy na rozdanie nagród - ,,Tadeuszków'', które odbędzie podczas Święta Patrona IX LO Tadeusza Nowakowskiego, 8 listopada (czwartek) o godz.12:00 w siedzibie szkoły przy ul. Z. Nałkowskiej 9 w Bydgoszczy. Prosimy o potwierdzenie przybycia do środy 7 listopada ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

 JĘZYK POLSKI

Szkoły podstawowe klasy IV ? VI
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: Anna Szwarc, SP nr 16 (opiekun: Renata Watza)
III miejsce: Karolina Ojewska, SP nr 31 (opiekun: Katarzyna Jarzembowska)

 
Szkoły podstawowe klasy VII-VIII i III klasy gimnazjum

I miejsce: Kornelia Kicińska SP w Ostromecku
II miejsce ex aequo: Jagoda Brzeska, Gimnazjum nr 17 (opiekun: Katarzyna Damska), Urszula Stegienka SP nr 32
III miejsce ex aequo: Agata Smolarek,  Gimnazjum nr 17 (opiekun: Katarzyna Damska); Maksymilian Lebioda, Gimnazjum nr 17 (opiekun: Beata Wróblewska)

 

Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce: Aleksander Krzyżanowski, Liceum Akademickie ZS UMK w Toruniu (opiekun: dr Ilona Glatzel)
II miejsce: Aleksandra Osika, Zespół Szkół w Mogilnie (opiekun: Kinga Gąska)
III miejsce: Natalia Barczak, III LO w Bydgoszczy (opiekun: Joanna Bednarz-Krężel)
Wyróżnienia: Tymoteusz Padczyk, IX LO w Bydgoszczy; Zuzanna Gawłowska, Zespół Szkół im. M. Grodzickiej w Lubrańcu Marysinie; Marta Karabasz, IX LO w Bydgoszczy

 
JĘZYK ANGIELSKI:

I miejsce: Bartosz Żytowicz, IX LO w Bydgoszczy
II miejsce ex aequo: Adrianna Czachowska, SP nr 46 (opiekun: G. Cichocka-Dadzibóg); Urszula Stegienka SP nr 32
III miejsce: Kajetan Nurczyński, SP im. J. Verne?a w Białych Błotach (opiekun: A. Żabka)

 
JĘZYK FRANCUSKI I JĘZYK NIEMIECKI: 

I miejsce: Sandra Kobierska, IX LO w Bydgoszczy
II miejsce: Amelia Ciecierska, SP im. J. Verne?a w Białych Błotach (opiekun: Arkadiusz Żabka)
III miejsce ex aequo: Julia Buśkiewicz, IX LO w Bydgoszczy; Oskar Szymonowicz, SP nr 46 (opiekun: Justyna Łepek)
 
Dzień Turystyki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Dnia 23 października uczniowie klasy IID wzięli udział w zorganizowanej przez instytut Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego konferencji pt. Dzień Turystyki UKW, której tematem przewodnim była Bułgaria. W programie imprezy znalazły się bardzo ciekawe prelekcje, m.in. Yordana Dragancheva, radcy handlowego Ambasady Republiki Bułgarii w Polsce na temat Bułgarii jako destynacji turystycznej, dr hab. Margarity Ilievy, prof. nadzw. UKW pt. "Bułgaria w europejskiej różnorodności". Wśród prelegentów znalazł się również nasz nauczyciel geografii Arkadiusz Szulc, który przedstawił swoją relację z tegorocznej geocachingowej wyprawy do Bułgarii. W przerwie między wystąpieniami nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia wystawy pamiątek z wyjazdów turystycznych m.in. do Bułgarii, a także wystawy tzw. ,,drewniaczków'', czyli skarbów jakimi wymieniają się geocacherzy na całym świecie. Po zakończeniu sesji plenarnej odbyły się zajęcia terenowo-szkoleniowe, w ramach których uczniowie mogli wziąć udział w szkoleniu nordic walking, terenowej grze miejskiej oraz w grach i zabawach psychologicznych dla potencjalnych pilotów i przewodników wycieczek.
 
II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Prozy Tadeusza Nowakowskiego "Urzeczenie" - WYNIKI
 
Wczoraj, tj. 24 października 2018 roku, odbył się II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Prozy Tadeusza Nowakowskiego "Urzeczenia". Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe IV-VI, szkoły podstawowe VII-VIII i klasy III gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Pragniemy przypomnieć, iż wręczenie nagród nastąpi 8 listopada 2018 r. o godzinie 12:00 podczas Dnia Patrona IX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tadeusza Nowakowskiego.

 Po burzliwych naradach Komisja ogłosiła następujące wyniki: 

Kategoria: szkoły podstawowe klasy IV-VI
I miejsce: Antonia Ryczak (opiekun: J. Nadolna)
II miejsce: Mikołaj Kaczmarek (opiekun: H. Kolińska)
III miejsce ex aequo:
Ewa Różańska (opiekun: M. Ciesielska)
Amelia Ciecierska (opiekun: M. Stachowska-Sikorska)
Wyróżnienie: Natalia Suplicka (opiekun: A. Skibińska-Szwejser)

Kategoria: szkoły podstawowe klasy VII-VIII i klasy III gimnazjum
I miejsce: Hubert Jagła (opiekun: J. Nadolna)
II miejsce: Oliwia Skonieczna (opiekun: K. Damska)
III miejsce: Maja Bartoszewska (opiekun: A. Pol)
Wyróżnienie: Wiktoria Szwajca (opiekun: K. Jarzembowska)

Kategoria: szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce: Michał Tobolewski (opiekun: K. Narojczyk)
II miejsce: Julia Sumisławska (opiekun: E. Żukowska)
III miejsce ex aequo:
Filip Kazieko (opiekun: K. Damska)
Aleksandra Górna (opiekun: E. Żukowska)
Wyróżnienie: Julia Synowiec (opiekun: E. Żukowska)
 
Serdecznie gratulujemy!!!! 
 
Wolontariusze w akcji - VI Półmaraton Bydgoski
Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 po raz kolejny spisali się na medal. Tym razem pracowali przez 2 dni, pomagając w przygotowaniach oraz wspomagając prawidłowy przebieg Półmaratonu Bydgoskiego, który w tym roku zorganizowano po raz szósty. Kilka tysięcy biegaczy wzięło udział w samym półmaratonie, lecz oprócz niego miały miejsce dwie imprezy towarzyszące, gdzie również nie zabrakło naszych wolontariuszek i wolontariuszy, tj. bieg dla dzieci na płycie głównej stadionu Zawisza oraz bieg na dystanie 5 km.  Więcej zdjęć na naszym Fanpagu .... .
 
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego - relacja

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W tym roku dzień ten dedykowany był młodym ludziom i ich zdrowiu psychicznemu w zmieniającym się świecie (Young people and mental health in a changing world). W związku z tym, uczniowie IIIA i IIIB psychologii HL przygotowali plakaty informujące o najczęstszych zaburzeniach psychicznych wśród młodzieży. Oprócz tego, zorganizowali i przeprowadzili akcję promującą spędzanie czasu bez telefonów. Uczniowie całej szkoły w zamian za pozostawianie telefonów losowali tzw. "niepytajki". Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem!Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli w niej udział, a także uczniom za ich zaangażowanie i pomoc w realizacji mojego pomysłu.

A. Zaborowska

 

 

Patron szkoły

   

     Tadeusz Nowakowski 

IB

Ważne

 

 

 

   

 

 
 
 
 
 

 

 

LogowanieProgramy

 
 
,
 
 

 
Pracownie komputerowe w naszej szkole są 
finansowane w ramach EFS
 
 
 

 

 

Who's Online

Naszą witrynę przegląda teraz 93 gości 

Statistics

Odsłon : 2051569

Sponsor

 
Pirografia Wiwaldi