O nas piszą!!!
Dwa dni temu informowalismy o rozstrzygnięciu I Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Prozy Tadeusza Nowakowskiego ,,Urzeczenie''. Zamieszczamy poniżej internetową relację Gazety Wyborczej... prosze kliknąć tutaj.

Biegamy!!!

Reprezentacja dziewcząt Gimnazjum 17 zajęła V miejsce w Mistrzostwach Bydgoszczy w biegach przełajowych. Gratulujemy!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na naszym Fanpagu ...proszę kliknąć tutaj...

Siatkarki znowu wygrywają!!!
Podwójnym zwycięstwem rozpoczęły udział w Mistrzostwach Bydgoszczy siatkarki 9 LO. W pierwszym meczu pokonały reprezentację lV LO 2:0 (25:10 ; 25: 16) w drugim meczu wygrały z reprezentacją gospodarzy - ZS Budowlanych 2:0 (25:12 ; 25 :21)
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne mecze!!!

Zdjęcia można obejrzeć na naszym Fanpagu ..proszę kliknąć tutaj.

Zapraszamy

Przypominamy, że trwa nabór projektów do Konkursu Naukowego E(x)plory! Na projekty czekamy do końca roku - ostatni dzień zgłoszeń to 31 grudnia 2017!

Główną ideą E(x)plory jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych, a także docieranie do szerokiego grona odbiorców, promowanie kultury naukowej iwzbudzanie naukowej ciekawości świata. Przełamujemy stereotyp że nauka jest nudna, popularyzujemy innowacyjne badania, rozwijamy potencjał i pomysły młodych ludzi, tworzących nowoczesne technologie.

E(x)plory to niezwykły konkurs naukowy dla młodzieży w wieku 13-20 lat, do którego można zgłaszać pomysły z różnych dziedzin naukowych. Udział w konkursie jest bezpłatny. Na projekty czekamy do 31 grudnia 2017 roku.

E(x)plory to możliwość zdobycia nagród finansowych dla laureatów - nawet 10 000 zł, nagród rzeczowych dla nauczycieli i bonów edukacyjnych dla szkół. Najlepsi młodzi naukowcy będą reprezentowali Polskę na najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży, między innymi w USA, Rumunii i Abu Zabi. Uczestnicy Konkursu Naukowego E(x)plory mogą również wziąć udział w stażach badawczo-rozwojowych, które odbywają się w działach badawczo-rozwojowych firm technologicznych oraz instytucjach naukowych.

Ubiegłoroczna edycja E(x)plory cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do Konkursu Naukowego zgłosiło się ponad 200 najzdolniejszych młodych uczniów z wszystkich regionów Polski, a nasi laureaci zdobyli nagrody na największych światowych konkursach naukowych: Intel ISEF w USA, Infomatrix w Rumunii oraz INESPO w Holandii. Regionalne Festiwale E(x)plory oraz Finał E(x)plory, który odbył się w Gdyni odwiedziło ponad 4 000 gości, którzy wzięli udział w ponad 90 warsztatach, pokazach naukowych i wykładach. Festiwal wsparło również ponad 60 partnerów ze świata biznesu, mediów i jednostek naukowych.

Wszelkie potrzebne szczegóły dotyczące konkursu, nagród i procedury zgłoszeniowej znaleźć można na naszej stronie www.explory.pl w zakładce Konkurs.

Główne założenia w przystępnej formie prezentowane są w krótkiej animacji dostępnej na portalu YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=huJCukXINLI

Godziny lekcyjne

Godziny lekcyjne w Zespole Szkół nr 4

0.      705 - 750

1.      800 - 845

2.      850 - 935

3.      945 - 1030

4.      1040 - 1125

5.      1130 - 1215

6.      1235 - 1320

7.      1335 - 1420

8.      1425 - 1510

9.       1515 - 1600

10.     1605 - 1650

Apel Dzień Niepodległosci
Dnia 13 listopada zgodnie z tradycją szkolną odbył się na sali gimnastycznej uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W przygotowaniu przedstawienia udział wzięli uczniowie klasy 2a. W roli pani nauczyciel wystąpiła Anna Łapka, postacie uczniów zaś odgrywały Julia Czerwińska, Paulina Dobrowolska, Marcelina Fabrowska, Alicja Grajkowska, Karolina Michalska i Dobrosława Niewęgłowska. Część oficjalną prowadził Jakub Lotarski. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była pani Olga Klewicz oraz tworzący chór uczniowie klas drugich gimnazjum, scenariusz przedstawienia zaś przygotował pan Michał Małkiewicz.